Nawet jeśli pogoda za oknem nie wygląda zbyt przyjaźnie, jeśli tylko dobrze się ubierzemy i odpowiednio przygotujemy do wyjścia z domu, będziemy mogli spokojnie wybrać się nawet na dłuższą rowerową przejażdżkę. Jazdę zimową lub późną jesienną porą umożliwi nam porządna bielizna na rower. Warto w nią zainwestować i warto przy tym od razu kupić coś takiego, co posłuży nam dobrze przez najbliższe lata, a nie zużyje się już po jednym aktywniejszym sezonie spędzonym na siodełku. Sprawdźmy sobie, co przygotował dla nas po tym względem profesjonalny sklep rowerowy Iroman. Tak naprawdę porządną i dopasowaną do ciała bieliznę wykorzystamy też przy różnych innych aktywnościach, nie tylko podczas jazdy na rowerze – spokojnie możemy ją na siebie zakładać na biegi, przed planowaną jazdą na nartach czy po prostu podczas wyjątkowo chłodnych i nieprzyjemnych dni.

Najlepszym wyborem będzie bez wątpienia bielizna termoaktywna. To ona jest właśnie przykładem odzieży specjalistycznej, która ułatwia nam praktykowanie aktywności fizycznej. Błędem jest jednak myślenie, że człowiek w ogóle się w takiej bieliźnie nie poci. To totalny mit. Oczywiście termoaktywne właściwości sprawiają, że bielizna świetnie odprowadza wilgoć, ale właśnie – odprowadza, a nie zapobiega jej występowaniu. To jednak dobrze. Ciało musi się przynajmniej delikatnie pocić, bo właśnie w ten sposób pozbywa się przeróżnych toksyn i zbędnych substancji. Ważne jest tylko to, aby ten wydzielany przez skórę pot skutecznie i systematycznie odprowadzać z ciała. Jazda w przemoczonych ubraniach nie jest ani przyjemna, ani tym bardziej zdrowa. Każdy, kto jest fanem długich i bardzo wymagających przejażdżek na pewno nieraz przekonał się już o tym, że nawet podczas tych najmroźniejszych dni można dość mocno się zapocić, gdy wysiłek jest intensywny.

Bieliznę na rower najlepiej by było przymierzyć. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, sami odwiedźmy jakiś sklep rowerowy Iroman, posiadający w asortymencie specjalistyczne ubrania kierowane do sportowców. Możemy też oczywiście zamówić coś podobnego przez Internet, jednakże w tym przypadku należy bardzo dokładnie obmierzyć swoje ciało, by wybrać odpowiedni rozmiar kupowanego zestawu. Bielizna termoaktywna, która ma być używana na rowerze, musi bowiem idealnie na nas pasować. Powinna nie tylko przylegać do skóry, ale wręcz ją delikatnie uciskać. Jeżeli ubranie okaże się chociażby delikatnie za luźne, przestanie spełniać swoje podstawowe funkcje. Z czasem zresztą taka bielizna na rower na pewno delikatnie poluzuje się w praniu.